Żłobek Gdynia

Gdzie znajduje się placówka?

Placówka zlokalizowana jest w Gdyni – Chylonii. Dojazd jest bardzo dogodny ponieważ jest to przy samym zjeździe z obwodnicy, jak i niedaleko SKM. Idealna lokalizacja dla osób zarówno z Gdyni, jak i Rumii.

Na piętrze działa Przedszkole, które rekomendujemy jako kontynuację współpracy z Akademią Malucha! Absolwenci naszego żłobka  mają absolutne pierwszeństwo w rekrutacji do przedszkola.

Link do strony przedszkola http://www.przedszkola.akademiamalucha.gda.pl

Zapraszamy!

 

Jak wygląda lokal?

Żłobek Akademia Malucha w Gdyni Chyloni mieści się w budynku, w którym działa w ramach jednej organizacji Niepubliczne Przedszkole Akademia Malucha . Cały budynek przeznaczony jest dla dzieci, w wieku żłobkowym i przedszkolnym przyjaźni również jesteśmy wobec dzieci z specjalnymi potrzebami edukacyjnymi . Na parterze, gdzie znajduje się żłobek, są dwie duże sale (dwie grupy po 22 dzieci), szatnia, toaleta dostosowana dla dzieci, również dla dzieci potrzebujących wsparcia. Grupy żłobkowe  podzielone są wiekowo. W poszczególnych grupach prowadzone są zajęcia dostosowane do wieku dzieci.

W budynku dostępna jest  przestronna sala gimnastyczna do rytmiki, zajęć ruchowych, spotkań z rodzicami oraz przedstawień i występów.

W trosce o nasze dzieci i ich bezpieczeństwo budynek jest zabezpieczony w alarm i domofon. W placówce funkcjonuje również monitoring. Wszystko po to by zapewnić najwyższe standardy bezpieczeństwa.

Nasz żłobek można obejrzeć bez wychodzenia z domu za pomocą wirtualnego spaceru. Wirtualny spacer znajduje się poniżej, pod opisem żłobka.

 

Czy w żłobku jest monitoring?

W każdej sali są kamery. Jednak są one do naszej dyspozycji. Nie ma podglądu online dla rodziców – natomiast cały czas monitorujemy wszystko z naszego biura. W razie sytuacji do wyjaśnienia możemy cofnąć się do jakiegoś nagrania i dokładnie je przeanalizować.

 

Czy żłobek posiada własny plac zabaw?

Mamy duży taras specjalnie wyposażony dla najmłodszych dzieci. Wyjście na niego jest bezpośrednio z dwóch sal.  Oprócz tego jest ogród z placem zabaw wyposażony w sprzęty i elementy rozwijające motorykę dużą.

 

W jakiej formie prowadzona jest placówka?

Nasza placówka działa jako ŻŁOBEK i jest wpisana do Rejestru żłobków pod numerem  12709/Z. Wszystkie formy opieki dla dzieci do lat 3 (Żłobek, Klub dziecięcy, Opiekun dzienny są zgodne z ustawą dla dzieci do lat 3 i są poprawne).

Jakie są godziny otwarcia placówki?

Nasz żłobek otwarty jest w godzinach 6:30-17:30.

 

Jak liczna jest grupa/grupy?

W naszym żłobku mamy 56 miejsc. Dzieci podzielone są na trzy grupy ( 22,22 i 12)

Ile jest opiekunek w żłobku?

Maluszkami opiekuje się 8 wspaniałych opiekunek, więkoszość z nich jest z nami od samego  początku.

Dodatkowo w budynku jest personel pomocniczy.

Dzięki wykwalifikowanej kadrze w naszej placówce panuje domowa miła atmosfera. Staramy się, aby nasi podopieczni zawsze przychodzili do nas z uśmiechem. Osoby które u nas pracują to ciocie z prawdziwym powołaniem - troskliwe, cierpliwe i odpowiedzialne. Nasze opiekunki mają głowę pełną pomysłów jak ciekawie zorganizować czas maluchom.

 

W jakiej formie jest wyżywienie dla dzieci?

Posiłki sporządzane są w naszej własnej Kuchni Akademii Malucha. Menu sporządza doświadczony dietetyk dziecięcy. Wykupienie wyżywienia jest obowiązkowe, za wyjątkiem okresu adaptacji oraz bardzo skomplikowanych diet. Wyżywienie jest odliczane tylko i wyłącznie w przypadku zaznaczenia nieobecności w aplikacji LIVE KID do godziny 19:00 dnia poprzedniego!

Więcej na temat naszej kuchni na samej górze strony w zakładce -> KUCHNIA AKADEMII MALUCHA

Więcej na temat aplikacji LiveKid na samej górze strony w zakładce -> LIVEKID

 

Czy w żłobku są jakieś dodatkowe zajęcia?

Mamy angielski 2 razy w tygodniu oraz rytmikę raz w tygodniu – dodatkowe zajęcia prowadzone przez osoby z zewnątrz, w cenie czesnego.

Oprócz tego nasze opiekunki prowadzą codziennie bardzo ciekawe i kreatywne zajęcia, co można zobaczyć na naszych zdjęciach (Zapraszamy do polubienia strony na Facebooku -> na samym dole strony)

 

Jaka jest wysokość opłat?

Zryczałtowana opłata rekrutacyjna („wpisowe”)  – 500 zł

Czesne – 1000 zł*

*Od 1 stycznia 2022 cena czesnego będzie wynosiła 1100 zł

Dzienne wyżywienie podstawowe – 14 zł

Dzienne wyżywienie diety – 16 zł

 

Co to jest wpisowe i za co jest to opłata?

Jet to bezzwrotna opłata JEDNORAZOWA, dokonywana w momencie rezerwowania miejsca (po wypełnieniu formularza zgłoszeniowego i upewnieniu się, że są miejsca). Gwarantuje przede wszystkim miejsce w żłobku, ubezpieczenie NNW, poduszkę i pościel do łóżeczka,kubeczek do zębów, nocnik, środki higieniczne, drobne przekąski, materiały plastyczne i pomoce dydaktyczne, sztućce, miseczki, talerzyki, kubki, dodatkowe zabawki. W przypadku rezygnacji z miejsca OPŁATA REKRUTACUJNA NIE PODLEGA zwrotowi.

Co wchodzi w skład czesnego?

Jest to stała opłata w formie abonamentu płaconego co miesiąc.

W cenie czesnego jest opieka od poniedziałku do piątku w godzinach otwarcia placówki oraz wszystkie dodatkowe zajęcia (rytmika, angielski, teatrzyki).

Czesne płatne do 5 dnia każdego miesiąca Z GÓRY.

Czesne płatne tylko na konto żłobka (nie ma możliwości zapłacenia gotówką) – w tytule przelewu należy podać imię i nazwisko dziecka oraz do której placówki uczęszcza, np. Jan Kowalski – Gdynia).

Wyżywienie jest płatne dodatkowo i nie wchodzi w skład czesnego.

Serdecznie zachęcamy do opłacania rachunków bezpośrednio poprzez aplikację LiveKid – jest to znaczne ułatwienie zarówno dla nas i dla Państwa. Rachunki wystawiane są każdemu zawsze 1 dnia miesiąca.

 

INFORMACJE NA TEMAT ZAPISÓW, WYPRAWKI I ADAPTACJI ZNAJDUJĄ SIĘ NA SAMEJ GÓRZE STRONY W ZAKŁADCE -> ZAPISY.

 

Więcej informacji i zapisy pod numerem: 690 055 635

Mail: zapisyakademiamaluchagdynia@gmail.com

Serdecznie zapraszamy!

 

 

NUMERY KONT:

CZESNE: 21 1160 2202 0000 0004 5111 5222

 

Uwaga! Bardzo prosimy w tytule przelewu zawsze podawać Imię i Nazwisko dziecka oraz informację do której placówki dziecko uczęszcza ;)
Oceny Trojmiasto.pl

Komunikaty

TRWA REKRUTACJA - MAMY WOLNE MIEJSCA

Żłobek  i Przedszkole AKADEMIA MALUCHA w GDYNI WŁASNA KUCHNIA 6 grupy wiekowych, plac zabaw, taras, , monitoring Mamy...

czytaj całość
Zobacz więcej komunikatów...

wirtualny spacer po placówce


nasza placówka

plan dnia

6:30-8:30

schodzenie się dzieci*zajęcia opiekuńcze*kontakty indywidualne*zabawy samodzielne - tworzenie warunków umożliwiających dzieciom swobodny rozwój, zabawę w poczuciu bezpieczeństwa *zabawy poranne

8:30-9:00

przygotowanie do śniadania-czynności porządkowe, higieniczne i samoobsługowe* śniadanie* zabiegi higieniczne i samoobsługowe w łazience-toaleta, mycie zębów, mycie rąk *

9:00-10:00

zajęcia kierowane z całą grupą w oparciu o program wychowania przedszkolnego*zgodnie z tematyką kompleksową organizowanie zabaw twórczych*wycieczki* mowa *plastyka* matematyka * gimnastyka ogólnorozwojowa* umuzykalnienie * spacery *wycieczki* zabawy na świeżym powietrzu * język angielski*zabawy twórcze*stymulujące rozwój dzieci*

10:00-10:15

czynności porządkowe*przegryzka owocowo warzywna*czynności samoobsługowe *zabiegi higieniczne *kultura spożywania posiłku *

10:15-11:00

zabawy w kącikach zainteresowań * zabawy tematyczne * zabawy konstrukcyjne * teatralne *  umuzykalniające * gry dydaktyczne * manualne *zabawy służące realizacji pomysłów dzieci* język angielski*zabawy badawcze*

11:00 – 12:00

czynności samoobsługowe * nauka ubierania* gry i zabawy terenowe, ruchowe: spontaniczne i zorganizowane ze sprzętem sportowym * obserwacje przyrodnicze * zabawy tropiące*obserwacja środowisk przyrodniczych i społecznych*wycieczki poza teren przedszkola * zasady bezpieczeństwa*koncerty*spektakle teatralne* warsztaty*

12:00- 12:30

czynności samoobsługowe i higieniczne*obiad - pierwsze danie * kultura spożywania posiłków – celebrowanie posiłków prawidłowe posługiwanie się sztućcami* odkrywamy nowe smaki*dbałość o zdrowie* samoobsługa przy stole *zabiegi higieniczne*pełnienie dyżuru* język angielski*

12:30-13:30

czynności samoobsługowe podczas przygotowań do odpoczynku* czynności higieniczne w łazience  *czynności higieniczne – staranne mycie zębów* *relaks i wyciszenie*słuchanie bajek, baśni, opowiadań, muzyki relaksacyjnej*

13:30-14:00

samodzielna zabawa – podejmowanie różnorodnych form działania przy niewielkim udziale nauczyciela*praca indywidualna z dziećmi o charakterze wyrównawczo stymulacyjnym oraz praca z dzieckiem zdolnym, dostosowanie zadań do możliwości dzieci *zabawy przygotowujące do nabywania umiejętności szkolnych*czynności samoobsługowe * czynności higieniczne w łazience  *zabawy swobodne inspirowane przez nauczyciela * zabawy w kącikach zainteresowań * gry stolikowe *gry dydaktyczne

14:00-14:30

obiad-drugie danie *kultura spożywania posiłków * odkrywamy nowe smaki samoobsługa przy stole * zabiegi higieniczne*

14:30-15:30


15:30-16:00

podwieczorek*czynności samoobsługowe *

16:00-17:30

rozchodzenie się dzieci*praca indywidulana * praca zespołowa * zabawy tematyczne * zabawy spontaniczne * działania twórcze * zabawy swobodne inspirowane przez nauczyciela * zabawy w kącikach zainteresowań * gry stolikowe *

Powyższy ramowy jest tak skonstuawany aby każdego dnia wypełniać podstawę programową przewidzianą przez MEN dla dzieci w wieku przedszkolnych. Rozkład dnia tym samym dostosowany jest do możliwości i potrzeb wszysykich dzieci.

Zajęcia dodatkowe odbywają się zgodnie z grafikiem zajęć dodatkowych i harmonogramem wydarzeń w przedszkolu i odnotowywane są w dzienniku zajęć.


kadra

Natalia Kotkowska

Ciocia Natalia

Praca z najmłodsza grupą dzieci jest dla mnie największym wyzwaniem, a zarazem ogromną satysfakcją, której doświadczam każdego dnia. Uśmiechnięte i radosne buzie dzieci są największą motywacją do działania. W maluszkach urzeka mnie ich bezinteresowna miłość i szczere okazywanie wdzięczności, dlatego w każdym dziecku, staram się dostrzec wyjątkowość i różnorodność jego potrzeb i zainteresowań. Jestem wrażliwą, ciepła, empatyczną i serdeczną osobą. Uwielbiam pomagać w szczególności tym najbardziej bezbronnym, czyli maluszkom i zwierzętom. Nie wyobrażam sobie życia bez sztuki i natury więc uwielbiam wykonywać z dziećmi prace plastyczne i manualne.

Natalia Gańska

Ciocia Natalia

Jestem młodą, ambitną oraz jednocześnie odpowiedzialną osobą. Ukończyłam technikum ekonomiczne, jednak obecnie, nieustannie poszerzam swoją wiedzę z zakresu opieki nad dziećmi poprzez uczestnictwo w certyfikowanych kursach. Praca z dziećmi przynosi mi wiele satysfakcji. Każdego dnia dokładam wszelkich starań aby dzieci w naszym żłobku czuły się szczęśliwe i doceniane

Oliwia Wilczewska

Ciocia Oliwia

Jestem młodą osobą z dużymi ambicjami. Lubię podróżować. Ukończyłam liceum ogólnokształcące o profilu psychologiczno - pedagogicznym. Rozwijam się dalej, aby móc pracować z dziećmi. W tym celu  ukończyłam certyfikowany kurs opiekunki dziecięcej.  W pracy z maluszkami staram się by każdy dzień w żłobku był dla nich jak i przyjemnością tak i dniem w którym poznają świat coraz bardziej.

Justyna Choszczyk

Wicedyrektor przedszkola i żłobka oraz nauczyciel wychowania przedszkolnego.

Ukończyłam studia magisterskie z zintegrowanej wczesnej edukacji. Od tego czasu pracowałam jako nauczyciel w przedszkolu. Rozwijałam swoją wiedzę poprzez różne kursy i szkolenia. Dodatkowo poszerzyłam swoje kwalifikacje zaliczając studia podyplomowe z zarządzania oświatą.

Prywatnie mama dwóch synków :)

Anna Bielawa

Ciocia Ania

Jestem doświadczoną mama trójki dzieci.  Uważam się za osobę sumienną ,spokojną i uśmiechniętą. Uwielbiam spędzać czas z dziećmi ,widzieć uśmiech na ich twarzy. Wyróżniam  się dużą cierpliwością i odpowiedzialnością . Dla mnie najważniejsze jest to ,aby maluszki były szczęśliwe i czuły się w żłobku jak w domu . Podczas swojej pracy staram się zapewnić dziecku dużo ciepła i najlepsze warunki do efektywnego rozwoju.

Iwona Rosłonowska

Ciocia Iwona

 

Uwielbiam dzieci i lubię z nimi pracować . Jestem dobrą ciocią ,która zawsze chętnie przytuli oraz zapewni maluszkom poczucie bezpieczeństwa. Jestem osobą ciepłą ,skromną i wrażliwą na dobro dzieci,zawsze obowiązkowa i odpowiedzialna. Do pracy z dziećmi podchodzę z pasją i zaangażowaniem . Praca z dziećmi daje mi dużą radość i choć często wymaga wielkiego wysiłku ,to daje mi poczucie spełnienia i bycia potrzebnym. Prywatnie jestem mamą dwóch synów.

Emilia Klimczak

Jestem założycielką i kierowniczką wszystkich placówek „Akademia Malucha”. Z wykształcenia jestem psychologiem z przygotowaniem pedagogicznym, prywatnie mama trójki dzieci. Jestem wesołą i odpowiedzialną osobą. Kocham pracę z dziećmi, dlatego swoją karierę zawodową poświęciłam właśnie im. Bardzo mi zależy na zadowoleniu rodziców i na ciągłym polepszaniu standardów opieki w placówkach.galerie i nowości na facebooku


NASZE PLACÓWKI:
ŻŁOBEK GDYNIA (zobacz)
PRZEDSZKOLE GDYNIA (zobacz)

ZOBACZ RÓWNIEŻ:


Copyright: Akademia Malucha Przedszkola. Projekt i realizacja: PodisPromotion