Żłobek Gdynia

Gdzie znajduje się placówka?

Placówka zlokalizowana jest w Gdyni – Chylonii. Dojazd jest bardzo dogodny ponieważ jest to przy samym zjeździe z obwodnicy, jak i niedaleko SKM. Idealna lokalizacja dla osób zarówno z Gdyni, jak i Rumii.

Na piętrze działa Przedszkole, które rekomendujemy jako kontynuację współpracy z Akademią Malucha! Absolwenci naszego żłobka  mają absolutne pierwszeństwo w rekrutacji do przedszkola.

Link do strony przedszkola http://www.przedszkola.akademiamalucha.gda.pl

Zapraszamy!

 

Jak wygląda lokal?

Żłobek Akademia Malucha w Gdyni Chyloni mieści się w budynku, w którym działa w ramach jednej organizacji Niepubliczne Przedszkole Akademia Malucha . Cały budynek przeznaczony jest dla dzieci, w wieku żłobkowym i przedszkolnym przyjaźni również jesteśmy wobec dzieci z specjalnymi potrzebami edukacyjnymi . Na parterze, gdzie znajduje się żłobek, są dwie duże sale (dwie grupy po 22 dzieci), szatnia, toaleta dostosowana dla dzieci, również dla dzieci potrzebujących wsparcia. Grupy żłobkowe  podzielone są wiekowo. W poszczególnych grupach prowadzone są zajęcia dostosowane do wieku dzieci.

W budynku dostępna jest  przestronna sala gimnastyczna do rytmiki, zajęć ruchowych, spotkań z rodzicami oraz przedstawień i występów.

W trosce o nasze dzieci i ich bezpieczeństwo budynek jest zabezpieczony w alarm i domofon. W placówce funkcjonuje również monitoring. Wszystko po to by zapewnić najwyższe standardy bezpieczeństwa.

Nasz żłobek można obejrzeć bez wychodzenia z domu za pomocą wirtualnego spaceru. Wirtualny spacer znajduje się poniżej, pod opisem żłobka.

 

Czy w żłobku jest monitoring?

W każdej sali są kamery. Jednak są one do naszej dyspozycji. Nie ma podglądu online dla rodziców – natomiast cały czas monitorujemy wszystko z naszego biura. W razie sytuacji do wyjaśnienia możemy cofnąć się do jakiegoś nagrania i dokładnie je przeanalizować.

 

Czy żłobek posiada własny plac zabaw?

Mamy duży taras specjalnie wyposażony dla najmłodszych dzieci. Wyjście na niego jest bezpośrednio z dwóch sal.  Oprócz tego jest ogród z placem zabaw wyposażony w sprzęty i elementy rozwijające motorykę dużą.

 

W jakiej formie prowadzona jest placówka?

Nasza placówka działa jako ŻŁOBEK i jest wpisana do Rejestru żłobków pod numerem  12709/Z. Wszystkie formy opieki dla dzieci do lat 3 (Żłobek, Klub dziecięcy, Opiekun dzienny są zgodne z ustawą dla dzieci do lat 3 i są poprawne).

Jakie są godziny otwarcia placówki?

Nasz żłobek otwarty jest w godzinach 6:30-17:30.

 

Jak liczna jest grupa/grupy?

W naszym żłobku mamy 56 miejsc. Dzieci podzielone są na trzy grupy ( 22,24 i 12)

Ile jest opiekunek w żłobku?

Maluszkami opiekuje się 8 wspaniałych opiekunek, więkoszość z nich jest z nami od samego  początku.

Dodatkowo w budynku jest personel pomocniczy.

Dzięki wykwalifikowanej kadrze w naszej placówce panuje domowa miła atmosfera. Staramy się, aby nasi podopieczni zawsze przychodzili do nas z uśmiechem. Osoby które u nas pracują to ciocie z prawdziwym powołaniem - troskliwe, cierpliwe i odpowiedzialne. Nasze opiekunki mają głowę pełną pomysłów jak ciekawie zorganizować czas maluchom.

 

W jakiej formie jest wyżywienie dla dzieci?

Posiłki sporządzane są w naszej własnej Kuchni Akademii Malucha. Menu sporządza doświadczony dietetyk dziecięcy. Wykupienie wyżywienia jest obowiązkowe, za wyjątkiem okresu adaptacji oraz bardzo skomplikowanych diet. Wyżywienie jest odliczane tylko i wyłącznie w przypadku zaznaczenia nieobecności w aplikacji LIVE KID do godziny 19:00 dnia poprzedniego!

Więcej na temat naszej kuchni na samej górze strony w zakładce -> KUCHNIA AKADEMII MALUCHA

Więcej na temat aplikacji LiveKid na samej górze strony w zakładce -> LIVEKID

 

Czy w żłobku są jakieś dodatkowe zajęcia?

Mamy angielski 2 razy w tygodniu oraz rytmikę raz w tygodniu – dodatkowe zajęcia prowadzone przez osoby z zewnątrz, w cenie czesnego.

Oprócz tego nasze opiekunki prowadzą codziennie bardzo ciekawe i kreatywne zajęcia, co można zobaczyć na naszych zdjęciach (Zapraszamy do polubienia strony na Facebooku -> na samym dole strony)

 

Jaka jest wysokość opłat?

Zryczałtowana opłata rekrutacyjna („wpisowe”)  – 500 zł

Czesne – 1200 zł

Dzienne wyżywienie podstawowe – 16 zł

Dzienne wyżywienie diety – 18 zł

 

Co to jest wpisowe i za co jest to opłata?

Jet to bezzwrotna opłata JEDNORAZOWA, dokonywana w momencie rezerwowania miejsca (po wypełnieniu formularza zgłoszeniowego i upewnieniu się, że są miejsca). Gwarantuje przede wszystkim miejsce w żłobku, ubezpieczenie NNW, poduszkę i pościel do łóżeczka,kubeczek do zębów, nocnik, środki higieniczne, drobne przekąski, materiały plastyczne i pomoce dydaktyczne, sztućce, miseczki, talerzyki, kubki, dodatkowe zabawki. W przypadku rezygnacji z miejsca OPŁATA REKRUTACUJNA NIE PODLEGA zwrotowi.

Co wchodzi w skład czesnego?

Jest to stała opłata w formie abonamentu płaconego co miesiąc.

W cenie czesnego jest opieka od poniedziałku do piątku w godzinach otwarcia placówki oraz wszystkie dodatkowe zajęcia (rytmika, angielski, teatrzyki).

Czesne płatne do 5 dnia każdego miesiąca Z GÓRY.

Czesne płatne tylko na konto żłobka (nie ma możliwości zapłacenia gotówką) – w tytule przelewu należy podać imię i nazwisko dziecka oraz do której placówki uczęszcza, np. Jan Kowalski – Gdynia).

Wyżywienie jest płatne dodatkowo i nie wchodzi w skład czesnego.

Serdecznie zachęcamy do opłacania rachunków bezpośrednio poprzez aplikację LiveKid – jest to znaczne ułatwienie zarówno dla nas i dla Państwa. Rachunki wystawiane są każdemu zawsze 1 dnia miesiąca.

 

INFORMACJE NA TEMAT ZAPISÓW, WYPRAWKI I ADAPTACJI ZNAJDUJĄ SIĘ NA SAMEJ GÓRZE STRONY W ZAKŁADCE -> ZAPISY.

 

Więcej informacji i zapisy pod numerem: 690 055 635

Mail: zapisyakademiamaluchagdynia@gmail.com

Serdecznie zapraszamy!

 

 

NUMERY KONT:

CZESNE: 21 1160 2202 0000 0004 5111 5222

 

Uwaga! Bardzo prosimy w tytule przelewu zawsze podawać Imię i Nazwisko dziecka oraz informację do której placówki dziecko uczęszcza ;)
Oceny Trojmiasto.pl

Komunikaty

ZAPRASZAMY

Żłobek  i Przedszkole AKADEMIA MALUCHA w GDYNI WŁASNA KUCHNIA 6 grupy wiekowych, plac zabaw, taras, , monitoring TRWA...

czytaj całość
Zobacz więcej komunikatów...

wirtualny spacer po placówce


nasza placówka

plan dnia

6:30-8:30

schodzenie się dzieci*zajęcia opiekuńcze*kontakty indywidualne*zabawy samodzielne - tworzenie warunków umożliwiających dzieciom swobodny rozwój, zabawę w poczuciu bezpieczeństwa *zabawy poranne

8:30-9:00

przygotowanie do śniadania-czynności porządkowe, higieniczne i samoobsługowe* śniadanie* zabiegi higieniczne i samoobsługowe w łazience-toaleta, mycie zębów, mycie rąk *

9:00-10:00

zajęcia kierowane z całą grupą w oparciu o program wychowania przedszkolnego*zgodnie z tematyką kompleksową organizowanie zabaw twórczych*wycieczki* mowa *plastyka* matematyka * gimnastyka ogólnorozwojowa* umuzykalnienie * spacery *wycieczki* zabawy na świeżym powietrzu * język angielski*zabawy twórcze*stymulujące rozwój dzieci*

10:00-10:15

czynności porządkowe*przegryzka owocowo warzywna*czynności samoobsługowe *zabiegi higieniczne *kultura spożywania posiłku *

10:15-11:00

zabawy w kącikach zainteresowań * zabawy tematyczne * zabawy konstrukcyjne * teatralne *  umuzykalniające * gry dydaktyczne * manualne *zabawy służące realizacji pomysłów dzieci* język angielski*zabawy badawcze*

11:00 – 12:00

czynności samoobsługowe * nauka ubierania* gry i zabawy terenowe, ruchowe: spontaniczne i zorganizowane ze sprzętem sportowym * obserwacje przyrodnicze * zabawy tropiące*obserwacja środowisk przyrodniczych i społecznych*wycieczki poza teren przedszkola * zasady bezpieczeństwa*koncerty*spektakle teatralne* warsztaty*

12:00- 12:30

czynności samoobsługowe i higieniczne*obiad - pierwsze danie * kultura spożywania posiłków – celebrowanie posiłków prawidłowe posługiwanie się sztućcami* odkrywamy nowe smaki*dbałość o zdrowie* samoobsługa przy stole *zabiegi higieniczne*pełnienie dyżuru* język angielski*

12:30-13:30

czynności samoobsługowe podczas przygotowań do odpoczynku* czynności higieniczne w łazience  *czynności higieniczne – staranne mycie zębów* *relaks i wyciszenie*słuchanie bajek, baśni, opowiadań, muzyki relaksacyjnej*

13:30-14:00

samodzielna zabawa – podejmowanie różnorodnych form działania przy niewielkim udziale nauczyciela*praca indywidualna z dziećmi o charakterze wyrównawczo stymulacyjnym oraz praca z dzieckiem zdolnym, dostosowanie zadań do możliwości dzieci *zabawy przygotowujące do nabywania umiejętności szkolnych*czynności samoobsługowe * czynności higieniczne w łazience  *zabawy swobodne inspirowane przez nauczyciela * zabawy w kącikach zainteresowań * gry stolikowe *gry dydaktyczne

14:00-14:30

obiad-drugie danie *kultura spożywania posiłków * odkrywamy nowe smaki samoobsługa przy stole * zabiegi higieniczne*

14:30-15:30


15:30-16:00

podwieczorek*czynności samoobsługowe *

16:00-17:30

rozchodzenie się dzieci*praca indywidulana * praca zespołowa * zabawy tematyczne * zabawy spontaniczne * działania twórcze * zabawy swobodne inspirowane przez nauczyciela * zabawy w kącikach zainteresowań * gry stolikowe *

Powyższy ramowy jest tak skonstuawany aby każdego dnia wypełniać podstawę programową przewidzianą przez MEN dla dzieci w wieku przedszkolnych. Rozkład dnia tym samym dostosowany jest do możliwości i potrzeb wszysykich dzieci.

Zajęcia dodatkowe odbywają się zgodnie z grafikiem zajęć dodatkowych i harmonogramem wydarzeń w przedszkolu i odnotowywane są w dzienniku zajęć.


kadra

Sylwia Jórczak

Ciocia Sylwia.
Na co dzień jestem spełnioną mamą oraz osobą, która kocha dzieci. Jednym z moich marzeń było podjęcie pracy w żłobku i dziś mam okazję je spełniać, opiekując się Państwa pociechami. Jestem osobą bardzo zaangażowaną, odpowiedzialną, opiekuńczą oraz cierpliwą.
Dla mnie nie ma nic cenniejszego niż szczera radość dziecka, którą codziennie jestem obdarzana. Staram się ,aby każdy wspólny dzień wypełniony był świetnym humorem, zabawą oraz mile spędzonym czasem.
Mam nadzieję,że Maluszki zapamiętają mnie jako poprostu "fajna"Ciocie.

Justyna Choszczyk

Wicedyrektor przedszkola i żłobka oraz nauczyciel wychowania przedszkolnego.

Ukończyłam studia magisterskie z zintegrowanej wczesnej edukacji. Od tego czasu pracowałam jako nauczyciel w przedszkolu. Rozwijałam swoją wiedzę poprzez różne kursy i szkolenia. Dodatkowo poszerzyłam swoje kwalifikacje zaliczając studia podyplomowe z zarządzania oświatą.

Prywatnie mama dwóch synków :)

Katarzyna Ziółkowska

Ciocia Kasia

Jestem zabawną i komunikatywną osobą.Praca z dziećmi była moim marzeniem,dlatego zdobyłam kwalifikację opiekunki dziecięcej. Uwielbiam dzieci za radość, za beztroskę, a najbardziej za to, że wystarczy ich jeden uśmiech i wszystko staje się prostsze! Lubię zajęcia kreatywne, które rozwijają i kształtują wyobraźnię. Prywatnie wychowuję dwójkę dzieci.

Agnieszka Mróz

Ciocia Agnieszka

Moim wymarzonym celem w pracy z dziećmi jest stworzenie przestrzeni pełnej ciepła i radości.  Każdego dnia staram się, by buzię naszych maluszków były uśmiechnięte. Pragnę zaspokoić inwidualne potrzeby każdego małego podopiecznego, ponieważ wiem z doświadczenia, że nie ma dwóch takich samych maluszków, każdy maluszek jest inny i potrzebuje innej troski i opieki. Ukończyłam kurs opiekun w żłobku lub klubie dziecięcym z elementami animatora czasu wolnego, jak i w ostatnim czasie kierunek opiekun medyczny. Prywatnie jestem mamą trzech chłopców w tym bliźniaków.

Wiktoria Kuć

Ciocia Wiktoria

Jestem studentką Pedagogiki wczesnoszkolnej i przedszkolnej. Praca z dziećmi jest dla mnie przede wszystkim pasją, która każdego dnia przynosi mi ogromną satysfakcję oraz poczucie spełnienia. Jestem wrażliwą, ciepłą, energiczną i odpowiedzialną osobą. Uwielbiam obserwować jak nasze maluszki z dnia na dzień rozwijają się i zdobywają nowe umiejętności. Każdy kolejny uśmiech dziecka jest dla mnie wyjątkowy i daje mnóstwo energii do działania. W swojej pracy kieruję się głównie ich dobrem oraz tym, aby czuły się bezpiecznie.

Natalia Gańska

Ciocia Natalia

Jestem młodą, ambitną oraz jednocześnie odpowiedzialną osobą. Ukończyłam technikum ekonomiczne, jednak obecnie, nieustannie poszerzam swoją wiedzę z zakresu opieki nad dziećmi poprzez uczestnictwo w certyfikowanych kursach. Praca z dziećmi przynosi mi wiele satysfakcji. Każdego dnia dokładam wszelkich starań aby dzieci w naszym żłobku czuły się szczęśliwe i doceniane

Emilia Klimczak

Jestem założycielką i kierowniczką wszystkich placówek „Akademia Malucha”. Z wykształcenia jestem psychologiem z przygotowaniem pedagogicznym, prywatnie mama czwórki dzieci. Jestem wesołą i odpowiedzialną osobą. Kocham pracę z dziećmi, dlatego swoją karierę zawodową poświęciłam właśnie im. Bardzo mi zależy na zadowoleniu rodziców i na ciągłym polepszaniu standardów opieki w placówkach.

Natalia Kotkowska

Ciocia Natalia

Praca z najmłodsza grupą dzieci jest dla mnie największym wyzwaniem, a zarazem ogromną satysfakcją, której doświadczam każdego dnia. Uśmiechnięte i radosne buzie dzieci są największą motywacją do działania. W maluszkach urzeka mnie ich bezinteresowna miłość i szczere okazywanie wdzięczności, dlatego w każdym dziecku, staram się dostrzec wyjątkowość i różnorodność jego potrzeb i zainteresowań. Jestem wrażliwą, ciepła, empatyczną i serdeczną osobą. Uwielbiam pomagać w szczególności tym najbardziej bezbronnym, czyli maluszkom i zwierzętom. Nie wyobrażam sobie życia bez sztuki i natury więc uwielbiam wykonywać z dziećmi prace plastyczne i manualne.

Anna Bielawa

Ciocia Ania

Jestem doświadczoną mama trójki dzieci.  Uważam się za osobę sumienną ,spokojną i uśmiechniętą. Uwielbiam spędzać czas z dziećmi ,widzieć uśmiech na ich twarzy. Wyróżniam  się dużą cierpliwością i odpowiedzialnością . Dla mnie najważniejsze jest to ,aby maluszki były szczęśliwe i czuły się w żłobku jak w domu . Podczas swojej pracy staram się zapewnić dziecku dużo ciepła i najlepsze warunki do efektywnego rozwoju.

Iwona Rosłonowska

Ciocia Iwona

 

Uwielbiam dzieci i lubię z nimi pracować . Jestem dobrą ciocią ,która zawsze chętnie przytuli oraz zapewni maluszkom poczucie bezpieczeństwa. Jestem osobą ciepłą ,skromną i wrażliwą na dobro dzieci,zawsze obowiązkowa i odpowiedzialna. Do pracy z dziećmi podchodzę z pasją i zaangażowaniem . Praca z dziećmi daje mi dużą radość i choć często wymaga wielkiego wysiłku ,to daje mi poczucie spełnienia i bycia potrzebnym. Prywatnie jestem mamą dwóch synów.galerie i nowości na facebooku


NASZE PLACÓWKI:
ŻŁOBEK GDYNIA (zobacz)
PRZEDSZKOLE GDYNIA (zobacz)

ZOBACZ RÓWNIEŻ:


Copyright: Akademia Malucha Przedszkola. Projekt i realizacja: PodisPromotion