O przedszkolu

Nasze przedszkole jeszcze pod nazwą Ptasie Radio rozpoczęło swoją działalność 1 września 2012 roku. Od 1 stycznia 2020 roku zmieniło swoją nazwę na Akademia Malucha.

Misją naszego przedszkola od początku działalności jest wspomaganie i ukierunkowanie rozwoju dziecka zgodnie z jego wrodzonym potencjałem i możliwościami, zapewniając mu bezpieczne warunki do zdobywania wiedzy oraz poznawania świata.

Przedszkole jest szczególnym miejscem, w którym dziecko staje się członkiem większej zbiorowości. To właśnie w przedszkolu, pod opieką pedagogów, uczy się wzajemnego współżycia w grupie rówieśniczej oraz otwartości na nowe doświadczenia. Poprzez zabawę dziecko wyraża swoje uczucia i pragnienia, daje upust rozbudowanej wyobraźni, rozwija zdolności twórcze oraz tworzy formę więzi ze społeczeństwem.

Nasz Zespół tworzy placówkę, która w oparciu o indywidualne potrzeby dziecka, przygotowuje je do bycia jednostką otwartą zarówno na samego siebie jak i na otaczający świat, zdolną do samodzielnego myślenia oraz chętną do podejmowania różnego rodzaju aktywności. We współpracy z rodzicami chcemy tworzyć miejsce bezpieczne i przyjazne dzieciom sprzyjające ich dalszym szkolnym i życiowym sukcesom.

Niepubliczne Przedszkole Akademia Malucha w kwestii bezpieczeństwa posiada uzgodnienia Sanepidu, Rzeczoznawcy PPOŻ, inspektora d/s BHP, znajduje się w budynku monitorowanym. Działa także pod nadzorem Pomorskiego Kuratorium Oświaty i Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Gdynia jako placówka niepubliczna.

Godziny pracy

Nasze Przedszkole jest do Państwa dyspozycji przez cały rok, od poniedziałku do piątku, w godzinach od 6:30-17:30, z wyjątkiem świąt oraz dni ustawowo wolnych od pracy jak również ustalonych w harmonogramie dni wolnych na konkretny rok szkolny.

Nasze priorytety wychowawcze i edukacyjne

Nasza placówka jest:

Warunki lokalowe:

Nasze przedszkole mieści się w wolnostojącym, nowocześnie i estetycznie wyposażonym budynku.

W przedszkolu znajdują się:

Liczebność grup:

Przedszkole przystosowane jest do przyjęcia 66 dzieci. Grupy przedszkolne liczą do 22 dzieci.

W każdej grupie wiekowej pracuje nauczyciel wychowawca, posiadający wymagane kwalifikacje, którego zadaniem jest prowadzenie zajęć edukacyjnych i realizacja podstawy programowej z wychowania przedszkolnego uwzględniająca wszystkie sfery rozwojowe dziecka. Nauczyciele oraz pozostali pracownicy stwarzają odpowiednie warunki dzieciom, do tego by podejmowały pierwsze kroki ku samodzielności oraz stopniowo uczyły sie brać odpowiedzialność za to jakimi ludżmi chcą być w przyszłosci.

Wypoczynek:

Poobiedni relaks stanowi ważny element dnia każdego przedszkolaka. Czas oraz forma relaksu dostosowana jest do potrzeb naszych podopiecznych. Proponujemy naszym dzieciom leżakowanie pod kocykiem przy słuchowiskach bajek czy muzyce relaksacyjnej. Dzieciom mającym trudności w zasypianiu organizujemy ciekawe zajęcia wyciszające. Chcemy by czas poobiedniego relaksu stanowił dla naszych pociech miły i przyjemny aspekt ich funkcjonowania w przedszkolu.

Spacery

W trosce o zdrowie naszych dzieci zapewniamy im odpowiednią ilość aktywnego ruchu na świeżym powietrzu. Organizujemy spacery, wycieczki oraz liczne zabawy na przedszkolnym placu zabaw. Każdego dnia staramy się zaczerpnąć świeżego powietrza, które pozytywnie wpływa na rozwój oraz samopoczucie przedszkolaka. „My pogody się nie boimy”, „Nie ma złej pogody tylko złe ubranie.

Posiłki

Okres przedszkolny to czas intensywnego rozwoju psychofizycznego dzieci. Prawidłowe żywienie w tym wieku jest warunkiem optymalnego rozwoju, utrzymania sprawności fizycznej i intelektualnej. Naszym celem jest zapewnienie posiłków najwyższej jakości, z zachowaniem wszelkich walorów smakowych i zdrowotnych. Wszystkie jadłospisy są zbilansowane i dostosowane do potrzeb i preferencji naszych dzieci zaś posiłki opierają się na zasadach zdrowego i naturalnego żywienia.