Program

Proponowana przez Przedszkole oferta edukacyjna nastawiona jest na wszechstronne wspomaganie rozwoju dziecka, rozwijanie jego indywidualnych predyspozycji i osobistych talentów. Realizujemy program nauczania zatwierdzony przez MEN oraz liczne programy autorskie (Rozwój – Wychowanie – Edukacja - Anna Stalmach-Tkacz, Karina Mucha) . Dodatkowo w ramach czesnego realizujemy zajęcia z języka angielskiego, liczne zajęcia umuzykalniające (rytmikę), zajęcia ruchowe (gimnastykę i zawody sportowe) oraz inspirujące spotkania ze sztuką (zajęcia plastyczne, malarskie). Treść naszego programu obejmuje również profilaktykę logopedyczną.

Posiadamy w wyposażeniu przedszkola nowoczesny monitor interaktywny, przy którym dzieci mają prowadzone ciekawe i intersujące zajęcia.

Edukacja moralno-społeczna

Nasz program edukacyjny wspierany jest dodatkową koncepcją wychowania .W oparciu o jego założenia, nasze nauczycielki wspierają autonomiczność każdego dziecka, zachęcają je do samodzielnego myślenia, uczą wyrażania i akceptowania własnych uczuć. Przedstawiają sposoby rozwiązywania konfliktów, wskazują na sposoby porozumiewania się, kształtujące w dziecku postawę samodzielności. Zgodnie z modelem stosunki wychowawcze w naszej placówce opierają się na aktywnym słuchaniu, poszanowaniu wzajemnych potrzeb, na miłości i odpowiedzialności.

Bajkoterapia

Nic tak nie przemawia do wyobraźni dziecka i nie pobudza jego wewnętrznego zaangażowania jak bajka. Bajkoterapia to fantastyczna metoda, w której dzieci w przyjaznej atmosferze poznają świat uczuć i obowiązujących norm społecznych. Niezwykłe, pełne tajemniczości oraz ciekawych sytuacji opowiadania są doskonałym sposobem na kształtowanie umiejętności twórczego myślenia oraz budowania poczucia własnej wartości. Bajkoterapia uczy odpowiedzialności, rozwija empatię, pomaga oswajać i niwelować różnego rodzaju lęki.

W swojej codziennej pracy z dziećmi wykorzystujemy książki autorstwa: Doris Brett - Bajki, które leczą oraz Marii Molickiej – Bajki Terapeutyczne.W swojej codziennej pracy z dziećmi wykorzystujemy również literaturę proponowaną przez program rozwoju czytelnictwa „Cała Polska Czyta Dzieciom”.

Edukacja artystyczna

W naszym przedszkolu twórczo spędzamy czas organizując różnorodne zajęcia i zabawy związane z rysunkiem, muzyką, ruchem, malarstwem i rzeźbą. W ten sposób wspomagamy i stymulujemy rozwój kreatywności naszych dzieci rozbudzając w nich zainteresowanie sztuką. W naszych zabawach wykorzystujemy dodatkowo różnorodne przedmioty oraz zestawy ćwiczeń wspomagające rozwój motoryki małej przedszkolaka.

Edukacja artystyczna dzieci wspierana jest okazjonalnie poprzez przedstawienia teatralne.

Edukacja ruchowa

Promujemy aktywny i zdrowy styl życia. Zapewniamy dzieciom codzienne spacery, swobodną aktywność na placu zabaw, zorganizowane zabawy sportowe na sali gimnastycznej.

W określone dni tygodnia oferujemy dzieciom uczestnictwo w dodatkowych w zajęciach tanecznych oraz ogólnorozwojowych.

Profilaktyka i praca logopedyczna

W ramach profilaktyki logopedycznej prowadzimy zabawy i ćwiczenia artykulacyjne, które wspierają prawidłowy rozwój mowy.